Otwarcie wystawy “Zamki i pałace” przez Starostę Będzińskiego.

Najpiękniejsze „Zamki i pałace” wybrane

19 listopada w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Będzinie odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zamki i pałace w Polsce”. Wystawę malarstwa otworzył Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, który wydarzenie objął Honorowym Patronatem. – Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział i gratuluję zwycięzcom! Mimo panującej sytuacji epidemicznej artystyczne zmagania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem – z całej Polski napłynęły 833 prace plastyczne wykonane w różnych technikach malarskich i w kategoriach wiekowych od 8 do 19 lat – podkreśla włodarz.

Profesjonalne jury artystów plastyków miało niełatwe zadanie, by wyłonić najlepszych, gdyż poziom artystyczny prac był bardzo wysoki.

Ze względu na pandemię koronawirusa laureaci nie mogli osobiście odebrać gratulacji i nagród, jednak pokonkursową wystawę można zwiedzić wirtualnie! Zachęcamy do zapoznania się z pracami na kanale YouTube placówki .(www.youtube.com/channel/UCgnUTwaZw5mU2u1cojRY5Kw). Wkrótce kolejna edycja konkursu, na którą już dziś serdecznie zapraszamy!

Post Author: Administrator PMDK