Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu ,,Zamki i pałace w Polsce”

Ogólnopolski konkurs ,,Zamki i pałace w Polsce” pod patronatem Starosty Będzińskiego Pana Sebastiana Szaleńca cieszył się ogromnym zainteresowaniem, napłynęło 825 prac z całej Polski w różnych kategoriach.

W dniach od 31.05.2021 – 02.06.2021 komisja konkursowa w składzie:

– Agnieszka Pruszowska-Mikołajczyk artysta plastyk

– Karol Wiącek artysta plastyk,  

-Dariusz Kostecki artysta plastyk

 wyłoniła najciekawsze prace w następujących kategoriach wiekowych.

Kategoria klasy I-III

  1. Tymoteusz Kępa lat 8 klasa II. Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku
  2. Natalia Ziemkowska lat 8 klasa I. Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku
  3. Maja Łakoma lat 9 klasa II. Pracownia plastyczna Bernardy Gołąb Lisowskiej w Lubinie

Wyróżnienie : Zuzanna Łęcka lat 9 klasa II. Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego filia eMDeKUŚ w Płocku

Wyróżnienie :Aleksander Keplin lat 8 klasa I. Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego filia eMDeKUŚ w Płocku

Kategoria klasy IV-VIII

  1. Izabela Fita lat 10 klasa IV. Pracowania na piętrze w Tokarni
  2. Zuzanna Karasek lat 14 klasa VII. PSP nr. 7 w Radomsku
  3. Franciszek Jachym lat 10 klasa IV Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego filia na Wrzosach w Krakowie

Wyróżnienie: Julia Wójcik lat 13 klasa VIII SP nr. 27 w Bielsku-Białej

Wyróżnienie: Julia Drzazgała lat 11 klasa V SP nr. 3 w Pabianicach

Wyróżnienie: Liliana Paczuska lat 13 klasa Vii SP nr. 2 w Dąbrowie Górniczej

Kategoria szkoły ponadpodstawowe

  1. Iga Sudak lat 19 PMDK w Będzinie
  2. Kalina Gronczyńska lat 17 Pracownia plastyczna Bernardy Gołąb Lisowskiej w Lubinie
  3. Konrad Trefon lat 15 1 LH Czeladź

Wyróżnienie : Róża Licznerska lat 18 klasa III ZSBiP Grudziądz

Wyróżnienie: Gabriela Pyrzanowska lat 19 klasa III Zespół Szkół Poligraficznych w Warszawie

Kategoria płaskorzeźba i forma przestrzenna

Kategoria starsza IV – VIII

  1. Sandra Blady lat 13 MOPT w Dąbrowie Górniczej
  2. Malwina Sumień lat 13 MOPT w Dąbrowie Górniczej
  3. Oliwia Turczynowicz lat 12 Pracownia Ceramiki Artystycznej Centrum Kultury w Polkowicach

Wyróżnienie: Maja Zaród lat 14 MOPT w Dąbrowie Górniczej

Wyróżnienie: Milena Mykiel lat 12 SP w Siennowie

Kategoria młodsza I-III

  1. Oliwier Biały lat 10 Centrum Kultury w Polkowicach
  2. Jagna Kowalczyk lat 10 Tatrzańskie Centrum Kultury i Rekreacji „ Jutrzenka w Zakopanem
  3. Maja Karpiel lat 6 Tatrzańskie Centrum Kultury i Rekreacji „ Jutrzenka w Zakopanem

           Wyróżnienie: Mikołaj Motyka lat 8 Tatrzańskie Centrum Kultury i Rekreacji „ Jutrzenka   w Zakopanem

Laureatom serdecznie gratulujemy!!!

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się pod koniec czerwca na otwarciu pokonkursowej wystawy w Pałacu Miroszewskich w Będzinie, o dokładnym terminie poinformujemy Państwa mailowo.

Pozostałym laureatom nagrody zostaną wysłane pocztą.

Serdecznie zapraszamy za rok!

Post Author: Administrator PMDK