Podsumowanie Akcji Lato 2018

W dniach od 25 czerwca do 06 lipca w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się zajęcia w ramach Akcji Lato. Dzieci przez dwa tygodnie brały udział w ciekawych warsztatach, zabawach, prelekcjach oraz wycieczkach i wyjściach.
W pierwszym tygodniu uczestnicy naszej Akcji odwiedzili Śląskie Planetarium w Chorzowie, uczestniczyli w warsztatach plastycznych, teatralnych, muzycznych. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się „Wakacyjne karaoke”, najlepsi wokaliści zostali oczywiście nagrodzeni. Na zakończenie I tygodnia Akcji Lato został zorganizowany Dzień Sportu. II tydzień rozpoczął się prelekcją Powiatowej Straży Pożarnej. Dzieciaki miały okazję bliżej poznać prace strażaków, a także zwiedzić wóz strażacki.
W kolejnych dniach atrakcji nie brakowało. Uczestnicy Akcji pojechali na wycieczkę do Siewierza, gdzie pod okiem przewodnika mogli zwiedzić ruiny zamku Siewierskiego, a następnie uczestniczyć w warsztatach historyczno-regionalnych zorganizowanych przez naszego nauczyciela. Na zakończenie II tygodnia, a zarazem naszej Akcji Lato uczestnicy wraz z nauczycielami wybrali się na zwiedzanie podziemi będzińskich, gdzie również pod opieką przewodnika dowiedzieli się wiele ciekawych faktów z historii miasta.
Wszystko, co dobre szybko się kończy i tak tez w przypadku naszej Akcji Lato.

Życzymy wszystkim dzieciakom beztroskich i bezpiecznych wakacji, a we wrześniu zapraszamy na zajęcia w PMDK !

 

Post Author: Administrator PMDK