Strachy w PMDK

Literacki spacer po Będzinie – „Strachy” w PMDK

   To był wspaniały wieczór! Kamila Kozieł – animator kultury, filolog, nauczyciel Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie miała zaszczyt i przyjemność przeprowadzić wywiad-gawędę z Lidią Stefek, autorką niezwykłej powieści pt. „Strachy”. W spotkaniu uczestniczyła również Katarzyna Krzan – wydawca książki, redaktor naczelna wydawnictwa e-bookowo.pl. Zacnych gości przywitała Pani Dyrektor Agnieszka Pruszowska-Mikołajaczak, w klimat spotkania literackiego wprowadziła nas Wiktoria Ćwik – uczestniczka zajęć wokalnych prowadzonych w PMDK przez p. Lidię Ściwiarską.

   Elimelech, Noemi, Janek, Grażyna i Rutka – to tylko niektórzy spośród tak wspaniale nakreślonych bohaterów powieści. Książka oscyluje wokół wydarzeń wojennych za czasów, kiedy Polacy i Żydzi współistnieli na terenie naszego miasta. Rozmawiając o ich losach, mogliśmy wybrać się na spacer po ulicach dawnego i współczesnego Będzina. Towarzyszyły nam „dźwięki starej piosenki”, czyli utwory wykonywane przez bohatera książki – Bolka  Kataryniarza.

   Dzięki przygotowanej przez p. Kamilę Kozieł prezentacji multimedialnej, zgromadzona publiczność mogła jeszcze lepiej zrozumieć omawiane podczas rozmowy motywy, symbole, konstrukcje zastosowane w „Strachach”.  Autorka powieści – p. Lidia Stefek opowiedziała zgromadzonym m.in. o procesie powstawania książki, o swych inspiracjach i wielkiej miłości do Będzina. Także i publiczność skierowała pytania do Autorki, przysparzając tym samym Pisarce wiele radości.

   Czujemy niedosyt. Chcemy więcej!. Czekamy na kolejne spotkania z Lidią Stefek . Zaprzyjaźniliśmy się ze „Strachami”
i mamy nadzieję spotkać je niejeden raz.

Strachy w PMDK

Strachy w PMDK

Strachy w PMDK

Strachy w PMDK

Strachy w PMDK

Strachy w PMDK

Post Author: Administrator PMDK