Konkurs o Jerzym Majcherczyku

Członkowie Koła Historyczno-Regionalnego laureatami konkursu o Jerzym Majcherczyku

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu zorganizowała gminny konkurs „Zostań odkrywcą Siewierza jak Jerzy Majcherczyk został odkrywcą Kanionu Colca”.

Cele konkursu to przede wszystkim popularyzacja wiedzy o regionie i odkrywcy kanionu Colca Jerzym Majcherczyku, inspirowanie w odkrywaniu ciekawych pod względem przyrodniczym, krajobrazowym lub architektonicznym miejsc w Siewierzu i okolicy oraz kształtowanie postawy patriotyzmu lokalnego. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w poniedziałek 21 listopada. Wtedy to, do biblioteki w Siewierzu zawitał podróżnik, kajakarz, odkrywca najgłębszego na Ziemi peruwiańskiego Kanionu Colca – Jerzy Majcherczyk. Pan Jerzy Majcherczyk bardzo gorąco wszystkich przywitał, wyraził swoją wdzięczność za zorganizowanie konkursu i powiedział, że zawsze z wielką chęcią i ogromnym sentymentem wraca do rodzinnego Siewierza.

Laureatami tego konkursu zostali członkowie Koła Historyczno-Regionalnego przy PMDK w Będzinie. W kategorii na prezentację multimedialną „Bądź odkrywcą Siewierza” II miejsce – Weronika Gosz, III miejsce – Agnieszka Furtacz. W kategorii „Jerzy Majcherczyk – odkrywca najgłębszego kanionu na ziemi” II miejsce zajęły: Weronika Gosz i Marcelina Jędrzejczyk, III miejsce: Agnieszka Furtacz. Laureaci otrzymali piękne książki, których autorami są znani podróżnicy, natomiast nagroda główna – iPad – trafiła w ręce Weroniki Gosz, która zgromadziła największą ilość punktów w dwóch kategoriach.

Konkurs o Jerzym Majcherczyku

Konkurs o Jerzym Majcherczyku

Konkurs o Jerzym Majcherczyku

Post Author: Administrator PMDK